۱۰ نکته برای افزایش فروش در اینستاگرام

۱۰ نکته برای افزایش فروش در اینستاگرام

 
زمان مطالعه: ۹ دقیقه

اینستاگرام یک ابزار بازاریابی منحصر به فرد در عصر امروز است. این پلتفرم به اشتراک گذاری عکس میلیون ها کاربر در سراسر جهان می‌پردازد و فضای کاملی را برای به اشتراک گذاشتن محصول خود با دیگر کاربران از استان ها، شهر های دیگر فراهم می کند.

در اینجا ۱۰ نکته وجود دارد که به شما در بهبود فروش در اینستاگرام کمک می کند. در این مقاله قصد داریم ۱۰ نکته کاربردی را به طور خلاصه برای شما شرح دهیم.

 

۱. کیفیت بیش از مقدار

مانند هر پلتفرم رسانه اجتماعی دیگر، به روزرسانی منظم کاری است که باید همیشه انجام دهید. شما می خواهید همیشه محصولات خود را در ذهن دنبال کنندگانتان تازه نگه دارید. این بدان معنا نیست که شما باید عکسی را که آنلاین می گیرید قرار دهید. Timothy Lane ، مدیر SMM ، از نویسندگان برتر کانادایی می گوید: "اشتراک عکس بی کیفیت باعث شود که دنبال کنندگان واقعاً از شما سیر شوند ، و حتی گاهی اوقات نیز شما را از یاد ببرند." "خیلی بهتر است روی ارسال عکس هایی با کیفیت بالا که از آن‌ها لذت می‌برند ، تمرکز کنید."

 

۲. از تصاویری استفاده کنید که متناسب با برند شما باشد

شما زمان و تلاش زیادی را برای ایجاد برندسازی شغل خود صرف کرده اید ، بنابراین مطمئن شوید که از آن در تصاویر اینستاگرام خود استفاده می کنید. فقط از تصاویری متناسب با موضوع کلی خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، Taco Bell Instagram اینستاگرام از رنگ های جسورانه و تصاویر بازیگوش استفاده می کند تا با ظاهر برند آن‌ها متناسب باشد.

 

۳. از توضیحات غافل نشوید

بزرگترین دلیل حضور مردم در اینستاگرام ، بررسی تصاویر است. با این حال ، شما هنوز هم باید به توضیحات خود توجه کنید. توضیحات تصاویر شما را برای دنبال کنندگان توضیح می دهد و حتی آنها را به سایت شما یا سایر محصولات مورد علاقه پیوند می دهد. توضیحات کوتاه و مختصر را که مربوط به تصویر است ، بنویسید. سایت هایی مانند Reviewer Australian می توانند در زمینه نگارش توضیحات و نوشتن عناوین عالی برای محصولات به شما کمک کنند.

 

۴. از مسابقات برای جلب علاقه استفاده کنید

بسیاری از برندها با رقابت در اینستاگرام موفقیت های زیادی داشته اند ، زیرا می توانند تعداد زیادی از طرفداران جدید را برای شما به ارمغان بیاورند. محبوب ترین شکل مسابقه از دنبال کنندگان می خواهد که یک یا چند تصویر مشخص را لایک کنند و دوستان خود را زیر پست تگ کنند حتی در برخی موارد از دنبال کنندگان می‌خواهند که آن را به صورت آنلاین در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک بگذارند. این کار به شما کمک می کند تا به افراد آنلاین بیشتری دسترسی پیدا کنید و موارد زیر را بسازید.

 

۵. پست خود را ویرایش کنید

قبل از ارسال آنلاین ، تصاویر و توضیحات شما نیاز به ویرایش دقیق دارند. می خواهید محصول خود را به بهترین وجه نشان دهید ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که پست های شما این موضوع را منعکس می کنند. از Photoshop یا یک سرویس ویرایش تصویر دیگر استفاده کنید ، تا تصاویر را لمس کرده و به بهترین شکل ممکن جلوه دهید. برای کمک به شما در ویرایش توضیحات می توانید از بسیاری از سرویسهای مختلف ویرایش متن استفاده کنید.

 

۶. سرمایه گذاری در تبلیغات

مانند اکثر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ، می توانید در اینستاگرام تبلیغات خریداری کنید. اگر ابتدا تحقیقات خود را انجام دهید می توانید با استفاده از آن‌ها علاقه زیادی به خود جلب کنید. نگاهی به مخاطب هدف خود بیندازید. آنها چه کسانی هستند و به صورت آنلاین به دنبال چه چیزی هستند؟ به عنوان مثال ، شما ممکن است یک خرده فروش لباس زنانه باشید. اگر اینگونه باشد ، ممکن است شما بخواهید با تبلیغات خود ، زنان 25 تا 35 ساله را در اینستاگرام هدف قرار دهید. وقتی مخاطب مناسبی را انتخاب می کنید ، شاهد افزایش چشمگیر فروش خواهید بود.

 

۷. تصاویر خود را بهبود ببخشید

گرفتن یک عکس و سپس ارسال آن در اینستاگرام باعث جلب توجه مخاطبین می شود ، اما قبل از ارسال آن زمان لازم را برای افزایش و اعمال تغییرات اندک آن در نظر بگیرید مثلا میزان زمان مورد نیاز برای درست کردن رنگ و سایه محصول و ... اگر فکر می کنید این امر به شما کمک می کند می توانید زیرنویس ها را با استفاده از برنامه های رایگان مانند Canva اضافه کنید. شاید اگر از محصولات برندهای مختلف استفاده می کنید ، می توانید خالقان برندها را در تصویر نشان دهید. قبل از ارسال تصویر وقت بگذارید تصویر کامل شود.

 

۸. فیلم را فراموش نکنید

بسیاری از کاربران اینستاگرام فراموش می کنند که می توانند فیلم بگیرند و در اینستاگرام نیز ارسال کنند. فیلم ها اغلب یک روش عالی برای نمایش محصول شما در عمل و نمایش آن از همه زوایا هستند. برای گرفتن فیلم های خوب فکر کنید و برای ارسال آنها نیز وقت بگذارید. وبلاگ نویس Caitlyn Duggan از Revieweal می گوید: "من موفقیت زیادی در نمایش لباس در فیلم ها داشتم. این به دنبال کنندگان کمک کرد تا ببینند چگونه چیزی متناسب است یا چگونه می تواند روی بدن بنشیند."

 

۹. برای نمایش محصولات خود از اینفلوئنسرها استفاده کنید

اینفلوئنسرها کاربران رسانه های اجتماعی سطح بالایی هستند که تعداد دنبال کنندگان بالایی دارند. شما می توانید برای نمایش محصولات خود و افزایش فروش خود با اینفلوئنسرها که بر روی مخاطبین بیشترین تاثیر را دارند کار کنید. تحقیق خود را انجام داده و یک اینفلوئنسر را که در حال حاضر برای مخاطبان هدف شما پست ارسال می کند را پیدا کنید. محصول خود را به آنها نشان دهید و یک کد تخفیف منحصر به فرد به آنها بدهید تا بر روی صفحه خود بارگذاری کنند و چند نفر از دنبال کنندگان که هدف شما هستند کد تخفیف را خریداری کنند.

 

۱۰. با دنبال کنندگان خود صحبت کنید

سرانجام ، دنبال کنندگان به صورت آنلاین با شما صحبت خواهند کرد. با آنها صحبت کنید و آنها را بشناسید. هرچه بیشتر با مخاطبان خود درگیر شوید ، پست های بهتری نیز برای آنها ایجاد می شود. این نکات به شما کمک می کند تا فید اینستاگرام خود را تغییر دهید ، بنابراین فقط بهترین پست ها را نشان می دهد. با کمی کار و افزایش سرعت ، در زمان اندکی شاهد افزایش فروش خود خواهید بود.