جستجو
فروشگاه اینترنتیسبد خرید
فروشگاه اینترنتی
لیموبیت هر لحظه پشتیبان شماست
با ایمیل های زیر با ما در ارتباط باشید

تغییر پلتفرم به لیموبیت

تغییر پلتفرم و مهاجرت به لیموبیت

از هر پلتفرمی به لیموبیت، باید حواسمان به نکات زیر باشد!

 •  اپلیکیشن فروشگاهی لیموبیت

  WooCommerce

 • اپلیکیشن فروشگاهی

  Magento

 • اپ نمونه کار

  PrestaShop

 • اپلیکیشن درمانی

  OpenCart

 • اپلیکیشن ورزشی

  Joomla

 • اپلیکیشن سازمانی

  Shopfa

 • اپلیکیشن آموزشی

  Sabadkharid

۱- جایگاه فعلی سایت در موتور جستجو

مهم‌ترین نگرانی کسی که قصد مهاجرت و تغییر پلتفرم سایت فروشگاهی خود را دارد، موضوع رتبه وب‌سایت فعلی در موتورهای جستجو است. معمولا اصلی‌ترین پرسش صاحبان سایت فروشگاهی همین بحث سئو وب‌سایتشان است. پلتفرم طراحی سایت فروشگاهی لیموبیت به دلیل داشتن امکانات پیشرفته که در زیر به توضیح آنها می‌پردازیم باعث افزایش رتبه سایت شما می‌شود.
پلتفرم لیموبیت برای بخش سئو دارای امکانات زیر است:

  • Search Engine Friendly:

برای دوست شدن فروشگاه شما با موتور جستجو، شما به تمام تگ‌های سئو و همچنین آدرس‌های URL اختصاصی دسترسی دارید. شما می‌توانید آدرس‌های URL فارسی را برای هر قسمتی وارد کنید که با کمک معماری MVC به صورت منظم نمایش داده شود.

  • Sitemap

معمولا دو مدل نقشه سایت وجود دارد، که لیموبیت هر جفت آنها را پشتیبانی می‌کند. یک Sitemap با زبان XML‌ تولید می‌شود که کاربران سایت نیازی به دیدن آن ندارند. اطلاعات درون این نقشه سایت برای موتور های جستجو کاربرد دارد.

(ارتباط منطقی بین آنها و آخرین زمان به‌روزرسانی شدنشان)
سایت مپ دوم با زبان HTML‌ تولید می‌شود و به کاربران کمک می‌کند تا بتوانند محتوای خاصی را در یک صفحه پیدا کنند. البته به عقیده متخصصین سئو نقشه سایت HTML هم به کاربران کمک می‌کند هم به موتورهای جستجو تا اطلاعات مورد نیازشان را پیدا کنند.

  • Microdata

میکرو دیتا یک مشخصه HTML است که در میان کدهای HTML اطلاعات قابل خواندن برای ماشین درج شود. یکپارچه‌سازی Microdata با کدهای وب‌سایت مزایای زیادی دارد. اول اینکه Microdata اطلاعات بسیار کاملی از محتوای یک صفحه به موتور جستجو می‌دهد. این اطلاعات می‌تواند اعلام قیمت، اعلام تخفیف در زمان تخفیف، کد کالا، وضعیت موجودی یا.. به موتور جستجو باشد. یک فایده دیگر Microdata ایجاد rich snippets است که اطلاعات بیشتری در باکس نمایشی موتور جستجو و نتایج آن نمایش می‌دهد. پلتفرم لیموبیت از تگ‌های متای توئیتر و فیس‌بوک (Open Graph) نیز پشتیبانی می‌کند.

  • Localizable URLs

پلتفرم لیموبیت این امکان را به شما می‌دهد تا آدرس URL خود را بومی سازی کنید. بومی کردن URL شانس بالاتری برای پیدا شدن سایت در نتایج جستجو بر اساس زبان می‌دهد.

  • Breadcrumbs

خورده نان مسیری که در هر محصول نمایش داده می‌شود است. مثلا یک کفش زنانه در مسیر زیر قرار دارد. « پوشاک > کفش > کفش زنانه > نام محصول » این روند و لینک‌دهی منظم به موتور جستجو در پیدا کردن محصولات کمک می‌کند.

  • robots.txt اتوماتیک

پلتفرم لیموبیت به صورت اتوماتیک این فایل را تولید می‌کند و صفحاتی مانند card و.. به صورت پیش‌فرض اجازه index شدن در موتور جستجو را ندارند.

  • URL Canonicalization

این قابلیت برای کاهش index شدن چندباره صفحات وب‌سایت کاربرد دارد و به صورت اتوماتیک در پلتفرم اجرا می‌شود و نیازی به دخالت کاربر ندارد.

  • یکپارچگی با Google Analytics

لیموبیت با قابلیت «eCommerce transaction tracking tool» قابلیت اتصال بسیار آسان را به گوگل آنالیتیکس و مشخصه فروشگاهی آن فراهم کرده است.

تغییر پلتفرم سایت فروشگاهی

۲- متفاوت بودن زبان برنامه نویسی پلتفرم‌ فعلی و لیموبیت

نگران این موضوع نباشید! متفاوت بودن زبان برنامه‌نویسی هیچ ارتباطی با جایگاه شما در موتور‌ جستجو، میزان فروش و.. ندارد. پلتفرم لیموبیت با معماری MVC‌ و زبان C# .Net برنامه‌نویسی شده و پایگاه داده آن MSSQL‌ است. معمولا زمان تغییر پلتفرم بیشترین دغدغه مدیران IT متفاوت بودن پایگاه داده است. اگر از وردپرس، جوملا، Open Card، Magento و PrestaShop استفاده می‌کنید احتمالا پایگاه داده شما MySQL است. لیموبیت با توجه به متفاوت بودن پایگاه‌های داده می‌تواند به صورت اختصاصی اطلاعات را از پایگاه داده شما به پایگاه داده جدید تغییر دهد.

زبان برنامه نویسی سایت فروشگاهی

۳- درج دوباره‌ هزاران محصول و دسته محصول در پلتفرم لیموبیت

قابلیت استخراج و درج پیشرفته اکسل/XML راهکاری است که در هر نرم‌افزار پیشرفته‌‌ای وجود دارد. در این رابطه با کمک این ابزار و متخصصین لیموبیت بدون کوچکترین نگرانی تمامی محصولات شما و تمامی اطلاعات آن به پلتفرم جدید انتقال داده می‌شود. (حتی تصاویر!)

درج محصول در سایت فروشگاهی

۴- آدرس‌ دهی متفاوت URL‌ ها در پلتفرم فعلی و لیموبیت

به توصیه گوگل (در این سری مقالات) بهترین راه انتقال لینک‌های سایت قبلی به سایت جدید تغییر مسیر URL‌ قدیمی به جدید از سمت سرور است. برای این موضوع باید تمامی URL‌ سایت قبلی شما به سایت جدید rewrite شود. (نه redirect)
می‌توانید از ماژول IIS برای rewrite کردن URL‌ استفاده کنید. اما این موضوع نیازمند سرور اختصاصی است. برای سهولت دسترسی به این امکان از IIS برای شما یک ماژول با عنوان انتقال لینک‌ها به لینک سایت جدید در لیست ماژول‌های اختصاصی لیموبیت وجود دارد که دقیقا برای همین کار طراحی شده است.

تغییر پلتفرم فروشگاه اینترنتی

۵- پروفایل مشتریان و سوابق فعالیت آنها

برای این منظور خدمات اختصاصی پایگاه داده لیموبیت آماده کمک در این زمینه به شماست. با توجه به پیچیدگی این فرایند پس از مشاوره تصمیم‌گیری نهایی به عهده شما خواهد بود. انتقال اطلاعات خرید کاربران از سایت قبلی یک پیش‌نیاز اصلی دارد: پروفایل مشتریان
قسمت پیچیده پروفایل مشتریان است که هر کدام رمز عبور جداگانه‌ای دارد. خدمات این بخش به صورت اختصاصی برای مشتریانی که تمایل استفاده از آن را داشته باشند قابل پیاده سازی است.

پلتفرم طراحی سایت فروشگاهی لیموبیت

۶- محتوای بلاگ و اخبار

پاسخ به این سوال «خیر» است!
اما برای شفافیت ماجرا مجبور شدیم به این موضوع هم اشاره کنیم. معمولا محتوای بلاگ و اخبار و.. در یک Editor تحت وب درج می‌شود. (مثلا telerik یا CKeditor) با توجه ذخیره شدن این داده‌ها در بخشی از جداول پایگاه داده که توسط این Editorها Encode می‌شود قابلیت انتقال سیستماتیک آن وجود ندارد و تنها راه موجود درج دستی دوباره این مقالات است. البته می‌توان این داده‌ها را انتقال داد ولی اصلا نمایش جالبی در پلتفرم جدید نخواهند داشت.

بهترین پلتفرم سایت فروشگاهی

۷- صفحاتی با بازدید بالا که نیاز به طراحی جداگانه دارند

اگر در وب سایت قبلی صفحه‌ای خاص مانند درباره ما، تماس با ما، اهداف، کاتالوگ و.. وجود دارد که در همین سبک Editor ها درج شده است نگران نباشید. برای افزایش میزان بازدید این صفحه‌ها پیشنهاد می‌شود تمامی آنها برای شما باز طراحی شود. این فرایند کمی زمانبر خواهد شد ولی ارزشش را دارد.

طراحی لندینگ سایت فروشگاهی
alt : govahi.pdf
فیلترها
Sort
display