جستجو
فروشگاه اینترنتیسبد خرید
فروشگاه اینترنتی
لیموبیت هر لحظه پشتیبان شماست
با ایمیل های زیر با ما در ارتباط باشید

هزینه طراحی سایت فروشگاهی در لیموبیت

هزینه طراحی سایت فروشگاهی در لیموبیت

هزینه طراحی سایت فروشگاهی در لیموبیت

زمانی که تصمیم می‌گیرید سایت فروشگاهی خودتان را راه‌اندازی کنید اولین موضوعی که ذهن شما را درگیر می‌کند میانگین هزینه طراحی وب سایت فروشگاهی و تفاوت در این هزینه است. تشخیص قطعی این قیمت سخت است چون عوامل زیادی بر این قیمت تاثیرگذارند. شاید بتوان هزینه با استفاده از سایت‌ساز‌ها را تا حدودی تخمین زد ولی اگر قصد راه‌اندازی سایت اختصاصی و حرفه‌ای خودتان را دارید باید توجه کنید که فاکتورهای زیادی در قیمت نقش دارند. ما تلاش کرده‌ایم تمام مواردی که روی قیمت ساخت فروشگاه اینترنتی شما موثرند را بررسی کنیم.

فاکتورهای مهم در هزینه طراحی سایت فروشگاهی

عوامل و فاکتورهای متفاوتی در هزینه یک سایت تاثیرگذارند. برای تعیین هزینه طراحی سایت مواردی وجود دارد که از مهم‌ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 
دامنه سایت

دامنه سایت

دامنه (Domain) سایت شما همان آدرسی است که سایت شما را از سایر سایت‌ها متمایز می‌کند. همه‌ی وب‌سایت‌ها به یک دامنه نیاز دارند تا کاربران با وارد کردن آن در مرورگر وارد سایت شوند به عنوان مثال www.google.com. وقتی شما دامنه‌ای را برای خودتان ثبت می‌کنید این دامنه برای فرد دیگری در دسترس نیست. دامنه ها انواع متفاوتی دارند و با توجه به پسوندی که دارند مثل .com یا .ir هزینه ثبت هر کدام از این دامنه‌ها متفاوت است.

هاست

هاست

به فضای میزبانی سایت شما هاست (Host) گفته می‌شود. تمام اطلاعات مانند فیلم، عکس، مطالب و .. که روی یک سایت مشاهده می‌کنید روی هاست ذخیره شده‌اند . هاست به صورت ۲۴ ساعته به اینترنت متصل است و اگر به هر دلیلی اتصال شما به اینترنت قطع شود سایت فروشگاهی شما از دسترس خارج می‌شود. هزینه هاست متناسب با اطلاعات و فضایی که سایت شما به آن نیاز دارد متفاوت است.

نوع CMS

نوع CMS

یکی دیگر از نکات مهم در قیمت طراحی وب‌ سایت فروشگاهی انتخاب نوع CMS است، اینکه برای طراحی سایت خودتان تصمیم دارید از یک سیستم مدیریت محتوا استفاده کنید یا به یک شرکت در زمینه‌ی طراحی اختصاصی سایت مراجعه کنید.

پشتیبانی از سایت فروشگاهی

پشتیبانی از سایت فروشگاهی

پشتیبانی از سایت بعد از طراحی سایت فروشگاهی یکی دیگر از مواردی است که روی هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی تاثیر می‌گذارد. هزینه پیشتیانی شامل نگهداری سایت، رفع خطاهای احتمالی ، ایجاد تغییر در سایت و بروزرسانی،رفع مشکلات فنی و.. می‌شود. در برخی از شرکت‌ها پشتیبانی از سایت تا چند ماه اول به صورت رایگان انجام می‌شود و بعد از اتمام این زمان صاحب سایت می‌تواند پشتیبانی از سایت خود را تمدید کند.

ظاهر سایت

ظاهر سایت

استفاده از عناصر گرافیکی در طراحی سایت فروشگاهی یکی از عوامل مهم در قیمت طراحی وب‌ سایت فروشگاهی است زیرا بخش گرافیکی سایت تاثیر زیادی در زیبایی بصری و جذب کاربران دارد و باعث برقراری ارتباط بهتر کاربران با سایت و افزایش فروش می‌شود. حدودا ۵۰ درصد کاربران اعتبار سایت را با زیبایی‌های بصری آن ارزیابی می‌کنند بنابراین معمولا سایت‌هایی که از نظر گرافیک و ظاهر قوی‌تر باشند هزینه‌ی طراحی بالاتری دارند.

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در طراحی سایت، بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو است تا گوگل سایت شما را در نتایج اول نشان دهد و به عبارت دیگر به تمام کارهایی که باعث می‌شود تا سایت شما در رتبه‌های اول قرار بگیرد بهینه سازی گفته می‌شود. هزینه سئو معمولا از هزینه طراحی سایت فروشگاهی جداست و به صورت ماهانه یا پروژه‌ای انجام می‌شود. در بیشتر شرکت‌های طراحی سایت تعرفه سئو با توجه به مواردی مثل رقابت در بین کلمات کلیدی، تعداد کلمات کلیدی برای بهبود سئو، وضعیت فعلی سایت و.. متغیر است. .

امنیت سایت فروشگاهی

امنیت سایت فروشگاهی

امنیت سایت فروشگاهی یکی از موضوعات مهم طراحی سایت است. داشتن گواهی ssl (مخفف Secure Socket Layer به معنی لایه اتصال امن) برای سایت‌های فروشگاهی که شامل درگاه بانکی است ضروری است این گواهی از اطلاعات موجود بر روی سایت شما و کاربران محافظت می‌کند. این گواهینامه قیمت‌های متفاوتی دارد و مثل دامنه و هاست باید به طور سالیانه هزینه‌ای برای تمدید این گواهی در نظر گرفته شود.

زمان انجام پروژه

زمان انجام پروژه

یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در هزینه، زمان انجام پروژه طراحی فروشگاه اینترنتی است. به طور کلی سایت‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند سایت‌هایی با صفحات کم و سایت‌هایی با صفحات زیاد. هرچه تعداد صفحات یک سایت بیشتر باشد و به اصطلاح پروژه طراحی سایت بزرگتر باشد مسلما زمان و به نسبت آن تعرفه ساخت فروشگاه اینترنتی نیز بیشتر می‌شود چون هم زمان و هم نیروهای بیشتری را برای این کار باید در نظر گرفت.

روش‌های طراحی سایت فروشگاهی

روش‌ های طراحی سایت فروشگاهی

زمانی که یک کسب‌و‌کار آنلاین را راه‌اندازی می‌کنید، طراحی فروشگاه اینترنتی یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید درست انجام شود. طراحی سایت پیشرفته به شما کمک می کند که از بقیه متمایز باشید و از رقبای خودتان جلو بیفتید. از دلایل دیگر در تفاوت قیمت طراحی وب‌ سایت فروشگاهی، روش‌های طراحی سایت است. اصولا وب‌سایت‌ها به دو روش استاتیک (ایستا) و داینامیک (پویا) طراحی می‌شوند. اما اینکه کدام روش برای طراحی سایت فروشگاهی شما مناسب‌تر است به هدف شما از راه‌اندازی سایت فروشگاهی برمی‌گردد.

طراحی سایت استاتیک

یک سایت استاتیک یا ثابت معمولا توسط Html کدنویسی می‌شود. دقیقا کاربران همانطور سایت شما را می‌بینند که شما ذخیره می‌کنید. این مدل سایت‌ها شامل صفحاتی با محتوای ثابت است که در یک وب‌سرور ذخیره می‌شود و تغییر نمی‌کند یعنی اتصال به پایگاه داده، تغییر محتوا و یا ویرایش سایت به صورت آنلاین امکان ندارد. طراحی و پیاده‌سازی سایت‌های استاتیک ارزان‌تر است اما هزینه‌های بروزرسانی این مدل سایت‌ها به این دلیل که باید توسط طراح سایت انجام شود بیشتر است. اگر وب‌سایت شما فقط چند صفحه است، استفاده از سایت استاتیک می‌تواند بهترین گزینه باشد. وب‌سایت‌های ثابت بیشتر برای اطلاع‌رسانی استفاده می‌شوند. نمونه‌هایی از محتوای ثابت: تصاویر فایل‌های صوتی فایل‌های ویدئویی و..

مزایا روش طراحی سایت استاتیک

مزایا روش طراحی سایت استاتیک

 • هزینه هاست ارزان
 • امنیت بالایی دارند.
 • سرعت لود بالایی دارند.
 • در زمان کمتری طراحی می‌شوند.
 • به کد صفحات اصلی خود دسترسی دارید.
معایب روش‌های طراحی سایت استاتیک

معایب روش‌ طراحی سایت استاتیک

 • پنل مدیریتی ندارند.
 • تعداد صفحات سایت استاتیک محدود است.
 • به‌روزرسانی این نوع سایت‌ها وقت‌گیر است.
 • قابلیت سئو و بهینه‌سازی کمتری نسبت به سایت پویا دارد

طراحی سایت داینامیک

وب‌سایت‌های پویا یا داینامیک وب‌سایت‌هایی هستند که پنل مدیریت محتوا دارند و مدیر سایت می‌تواند محتوای سایت خودش را ویرایش و بروزرسانی کند. سایت‌های داینامیک (پویا) پنلی را در اختیار مدیر و کاربران می‌گذارند تا بتوانند با کلمه کاربری و رمز عبور خودشان وارد پنل شوند. یک سایت پویا عملکرد بیشتری دارد و به کاربران اجازه می‌دهد که تا با اطلاعاتی که در صفحه وجود دارد تعامل داشته باشند. اما توسعه این نوع سایت‌ها بیشتر طول می‌کشد و در قیمت طراحی وب‌ سایت فروشگاهی شما تاثیر می‌‌گذارد. هزینه‌های طراحی سایت‌های استاتیک نسبت به داینامیک کمتر است، اما هزینه‌های نگهداری، بروز رسانی و پشتیبانی سایت های استاتیک از داینامیک بیش تر است. علاوه بر این یکی از روش‌های رتبه‌بندی در گوگل بروزرسانی مداوم سایت است. بنابراین می‌توانیم بگوییم سایت‌های داینامیک نسبت به استاتیک رتبه‌های بالاتری دارند. وب‌سایت‌هایی که شامل یک سری اطلاعات هستند و قابلیت ویرایش و بروزرسانی دارند سایت‌های پویا هستند فیسبوک،‌ توئیتر و دیگر رسانه‌های اجتماعی نمونه‌هایی از سایت‌های پویا هستند. نمونه‌هایی از محتوا داینامیک: پایگاه داده اپلیکیشن‌های پیام صوتی و تصویری اطلاعات حساب کاربری پیش‌بینی آب‌وهوا قیمت سهام و..

مزایای طراحی سایت به روش داینامیک

مزایای طراحی سایت به روش داینامیک

 • تعداد صفحات نامحدود
 • امکان ثبت سفارش آنلاین
 • وب‌سایت‌های حرفه‌ای و انعطاف پذیری هستند.
 • این نوع سایت‌ها بازدیدکنندگان بیشتری را جذب می‌کنند.
 • به‌روز‌رسانی و نگهداری وب‌سایت‌های داینامیک آسان‌تر است.
معایب طراحی سایت به روش داینامیک

معایب طراحی سایت به روش داینامیک

 • هزینه هاست گران‌تری دارد.
 • از نظر امنیتی آسیب پذیرتر هستند.
 • هزینه بالایی نسبت به سایت‌های استاتیک دارند.
 • برای نمایش محتوا در سایت‌‌های داینامیک، محدودیت‌هایی در طراحی و چیدمان وجود دارد.
 • سایت‌های داینامیک به اندازه سایت‌های استاتیک مورد توجه موتور جستجو قرار نمی‌گیرند.

امکانات موثر در هزینه طراحی سایت فروشگاهی

یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه طراحی وب‌ سایت فروشگاهی ، امکانات و قابلیت‌هایی است که برای سایت فروشگاهی خودتان نیاز دارید. برخی از این امکانات عمومی هستند یعنی شامل همه‌ی سایت‌ها می‌شوند و برخی دیگر اختصاصی هستند که شما انتظار دارید متناسب با نیاز و درخواست خودتان برای سایت شما پیاده سازی شوند. بعضی از این امکانات عبارتند از:

سئو و بهینه سازی سایت فروشگاهی

 سئو یا SEO مخفف Search Engine Optimization ‌و همانطور که بالاتر به آن اشاره کردیم به معنی بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو است. یکی از راه‌های گرفتن رتبه بالا در نتایج جستجوی گوگل، به کارگرفتن تکنیک‌های سئو است. هرچه جایگاه سایت شما در صفحات جستجو پایین‌تر باشد احتمال کلیک و ورود کاربر به سایت شما کم‌تر است. تعرفه خدمات سئو بر اساس سئو ماهیانه، سئو ساعتی و سئو کلمات کلیدی متفاوت است. هزینه سئو بسته به سطح دشواری کلمات و وضعیت رقبا و وضعیت فعلی سایت شما مشخص می‌شود. فراموش نکنید که سئو سایت تلاش یک شبه نیست، شما باید به طور مداوم روی سئوی سایت خودتان کار کنید پس سعی کنید برای این هزینه برنامه‌ریزی کنید.

سئو و بهینه سازی سایت فروشگاهی

سرعت سایت فروشگاهی

هر چه سرعت بارگذاری سایت شما بالاتر باشد، تجربه کاربری خوبی برای سایت شما به حساب می‌آید. موتورهای جستجو براساس همین سرعت و تجربه کاربری سایت شما را رتبه‌بندی می‌کنند، دیگر نیاز به گفتن نیست خودتان تصور کنید اگر سرعت بارگذاری سایت شما پایین و نرخ پرش بالا باشد چه اتفاقی برای فروشگاه اینترنتی شما می‌افتد. برنامه‌نویسان بعضی از دستورات را در ابتدای کدها قرار می‌دهند تا جلوی کند شدن سایت را بگیرند، علاوه بر این قرار دادن عکس‌هایی با حجم پایین و بهینه شده باعث افزایش سرعت سایت می‌شود.

سرعت سایت فروشگاهی

پنل مدیریت قوی

هر فروشگاه اینترنتی باید امکاناتی داشته باشد تا صاحبان فروشگاه در زمان فروش محصولات خود به مشکلی برخورد نکند، این امکانات شامل قابلیت‌هایی است که مدیر یک سایت فروشگاهی برای تغییر یا تنظیم فروشگاه در اختیار دارد. از مهم‌ترین درخواست‌هایی که بسیاری از مشتریان در زمان طراحی فروشگاه اینترنتی دارند، پنل مدیریتی قدرتمند است. داشتن پنل مدیریتی موجب دسترسی به امکانات ویژه برای مدیریت بهتر سایت فروشگاهی شما را فراهم می‌کند. پیشخوان کامل و پنل مدیریتی برای سایت فروشگاهی شما به اندازه ظاهر صفحات سایت مهم است.

پنل مدیریت سایت فروشگاهی

شرکت طراحی سایت فروشگاهی

زمانی که تصمیم به راه‌اندازی سایت فروشگاهی خودتان گرفتید باید به دنبال شرکتی باشید که بتواند طراحی سایت فروشگاهی را که با توجه به نیاز شما طراحی کند، اما اینکه چه سایتی را برای این کار انتخاب کنید شاید برای شما سخت باشد. بدون شک شرکت‌‌های زیادی در سراسر جهان در زمینه طراحی فروشگاه اینترنتی فعالیت می‌کنند و به کاربران خدمات می‌دهند، اما با این حال این وظیفه‌ی شماست که شرکتی را انتخاب کنید که بتواند نیازهای شما را برآورده کند چون در غیر اینصورت باعث تلف شدن هزینه و زمان شما می‌شود. برای انتخاب صحیح ، نیاز به کمی تلاش و دقت دارید و پیدا کردن بهترین شرکت مناسب کمی زمان‌بر است. در این قسمت بعضی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک شرکت طراحی سایت فروشگاهی باید داشته باشد را با هم بررسی می‌کنیم.

نمونه‌ کارهای حرفه‌ای

نمونه‌کارهای یک شرکت نشان دهنده توانایی و کیفیت آن مجموعه است. زمانی که شرکت‌های طراحی سایت را در اینترنت جستجو می‌کنید، گزینه‌های زیادی به شما پیشنهاد می‌شود. شما می‌توانید با مشاهده نمونه‌کارها دید مناسبی نسبت به کاری که شرکت طراحی سایت انجام می‌دهد، پیدا ‌کنید. فراموش نکنید که طراحی سایت خود شرکتی که برای طراحی سایت انتخاب می‌کنید، مهم‌ترین نمونه‌کار آن مجموعه است.

سابقه شرکت طراح سایت

سابقه یک شرکت مهم و ویژگی مثبتی به حساب می‌آید اما همه چیز نیست چون ممکن است در طی سال‌ها فعالیت یک شرکت به تدریج کیفیت کارها کم شود و مورد دیگر اینکه کارکنان آن مجموعه در تمام این سال‌ها ثابت نبوده‌اند و ممکن است بارها با کارکنان جدیدی تعویض شده باشند. در مقابل شرکت‌های دانش بنیانی و استارتاپی هستند که با سابقه کاری کم‌تر سایت‌های با کیفتی را ارائه می‌دهند.

ارتباط با مشتریان

شرکتی که با مشتریان خود رابطه خوبی دارد را می‌توان شرکت خوبی دانست. شما قبل از انتخاب شرکت طراحی سایت موردنظر خودتان می‌توانید با مشتریان قبلی این شرکت درباره این موضوع و حتی موضوعاتی مثل پشتیبانی، کیفیت طراحی و.. صحبت کنید و اطلاعات کافی درباره عملکرد شرکت را به دست بیاورید. سعی کنید که فقط به ۱ یا ۲ مشتری بسنده نکنید چون همیشه چند مشتری ناراضی در سابقه هر شرکتی وجود دارد سعی کنید حداقل با چند مشتری آن مجموعه صحبت کنید و سپس تصمیم قطعی خودتان را بگیرید.

پشتیبانی قوی

پشتیبانی از سایت یکی از مهم‌ترین مراحل پس ازطراحی سایت فروشگاهی است و یک سایت بعد از طراحی برای موارد مختلف نیاز به پشتیبانی پیدا می‌کند. پشتیبانی بسته به اینکه شرکت طراح سایت چه نوع پشتیبانی را ارائه می‌دهد، در هزینه طراحی سایت فروشگاهی شما تاثیر دارد. مثل پشتیبانی تلفنی، ایمیلی، ارسال تیکت و.. به طور کلی پشتیبانی در دو بخش تولید محتوا و مسائل فنی مثل سئو و نگهداری سایت صورت می‌گیرد. پشتیبانی از سایت باعث بروز مشکلات زیادی مثل به خطر افتادن امنیت سایت و قرار نگرفتن محتوای مناسب در سایت می‌شود.

سئو و بهینه سازی سایت:

بالاتر درباره این موضوع به طور کامل پرداخته‌ایم. شرکت طراح سایت باید بتواند SEO را درک کند. شرکتی که در این زمینه دانش خوبی داشته باشد، یک شرکت مناسب برای طراحی سایت شما است.

قیمت مناسب

برای اینکه بدانید که شرکت‌های طراح سایت با چه قیمتی سایت طراحی می‌کنند، لازم است قبل از هر چیزی لیستی از امکاناتی که می‌خواهید سایت فروشگاهی شما داشته باشد را تهیه کنید. پس از پیدا کردن یک شرکت مناسب، لیستی که از قبل تهیه کردید را به آن‌ها ارائه دهید تا با توجه به شرایط و امکاناتی که شما می‌خواهید به شما قیمت‌هایی را بدهند. در آخر هم شما می‌توانید با بررسی و نحوه خدمات هرکدام از شرکت‌های طراحی سایت و بودجه ای که در نظر دارید، بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کنید.

تاثیر پلتفرم روی هزینه طراحی سایت فروشگاهی

از فاکتو‌رهای مهم دیگر در قیمت ساخت سایت فروشگاهی، پلتفرمی است که برای طراحی سایت فروشگاهی خودتان استفاده می‌کنید.

کدنویسی اختصاصی در طراحی سایت

با این نوع کدنویسی، فروشگاه اینترنتی از صفر تا صد مطابق با سلیقه و امکانات موردنظر شما طراحی می‌شود. انتخاب نوع پلتفرم طراحی سایت بر اساس سلیقه شما خواهد بود و محدودیت کم‌تر و انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به سیستم مدیریت محتوای متن‌ باز دارند، اما چیزی که باید بدانید این است که طراحی سایت فروشگاهی با این روش، هزینه‌هایی را در بردارد. بنابراین روی هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی تاثیر می‌گذارد.

هزینه ساخت سایت فروشگاهی اختصاصی

همانطور که بالاتر گفتیم این مدل سایت‌ها چون به صورت اختصاصی و سفارشی طراحی می‌شوند و از طرفی زمانبر هم هستند، هزینه زیادی دارند و با توجه به درخواست مشتریان، میزان سختی پروژه و عوامل دیگر، میزان این هزینه‌ها متغیر است.

هزینه طراحی سایت فروشگاهی در لیموبیت
مزایای طراحی سایت به روش داینامیک
مزایا طراحی سایت فروشگاهی با کد نویسی اختصاصی
 • امنیت بالا: چون طراحی سایت به صورت اختصاصی و فقط برای خود شما طراحی می‌شود از امنیت بالایی برخوردار است.
 • طراحی طبق سلیقه مشتری: می‌توانید با هر روش و سلیقه‌ای که در نظر دارید سایت خود را داشته باشید.
 • سرعت سایت بالا: سایت‌های اختصاصی چون پلاگین محور نیستند سرعت بالایی دارند.
 • غیر قابل کپی بودن: از آنجایی که طراحی سایت به واسطه کدنویسی منحصر به فرد انجام می‌شود امکان کپی کردن آن ممکن نیست.
معایب طراحی سایت به روش داینامیک
معایب طراحی سایت فروشگاهی با کد نویسی اختصاصی
 • زمانبر: معمولا با توجه به اینکه یک سایت به صورت کاملا تخصصی و با توجه به نیاز و سلیقه کارفرما طراحی می‌شود، طراحی سایت فروشگاهی با این روش به نسبت سیستم‌های مدیرت محتوا رایگان زمان بیشتری می‌گیرد.
 • هزینه بالا: از آنجایی که برای طراحی این مدل سایت‌ها از کدنویسی استفاده می‌شود و قالب آماده‌ای وجود ندارد هزینه بالاتری دارند.

سیستم مدیریت محتوا (CMS) آماده

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند بر روی قیمت طراحی سایت فروشگاهی تاثیرداشته باشد، استفاده از CMS آماده یا سیستم مدیریت محتوا رایگان است. اینCMS‌های آماده، قیمت کم‌تری نسبت به طراحی سایت به صورت اختصاصی دارند. امروزه CMSهای زیادی وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها یک سایت داشته باشید به عنوان مثال وردپرس و جوملا در بین کاربران رایج‌تر هستند. CMS‌های آماده معمولا هزینه‌های زیادی ندارند و با کمک این سیستم‌های رایگان، می‌توانید به آسانی یک سایت‌ ارزان را طراحی کنید، اما توجه داشته باشید که به کیفیت سایت حتما توجه کنید چون هر سایت ارزانی خوب نیست. اگر می‌خواهید که یک سایت عالی و با کیفیت داشته باشید، CMS های آماده را انتخاب نکنید زیرا امکانات زیادی برای طراحی سایت شما در نظر نمی‌گیرند.

مزایای طراحی سایت به روش داینامیک

مزایا طراحی سایت فروشگاهی با سیستم های مدیریت محتوا رایگان

 • هزینه پایین: در این نوع طراحی سایت به دلیل وجود قالب‌های آماده، هزینه طراحی سایت پایین است.
 • زمان کم‌تر: قالب‌های اماده ای که در این CMS های رایگان وجود دارند، زمان کمی از طراح سایت می‌گیرد.
 • توسعه توسط کاربران بدون دانش کدنویسی: کاربران با داشتن اطلاعات کم می‌توانند سایت خود را توسعه دهند. مثلا چیزی را به سایت اضافه یا کم کنند.
معایب طراحی سایت به روش داینامیک

معایب CMSهای آماده

 • سرعت پایین: قالب‌های آماده چون از قبل طراحی شده‌اند و هسته سنگین‌تری نسبت به سایت‌هایی با کد نویسی اختصاصی دارند سرعت آن‌ها پایین است.
 • امنیت کم: هک شدن وب‌سایت می‌تواند برای هر سایتی اتفاق بیفتد ولی به این دلیل که قالب های اماده منبع‌باز (Open Source) هستد و،کدهای شما را به صورت آنلاین در اختیار دیگران قرار دارند، پیدا کردن حفره‌های امنیتی برای هکرها آسان‌تر است و هکرها به راحتی می‌توانند به سایت شما دسترسی داشته باشند اما این دلیل بر این نیست که کل قالب‌های آماده امن نیستند.
 • عدم توسعه: این نوع کدها چون به صورت آماده هستند و به صورت یک نسخه کد نوشته شده نصب می‌شوند، امکان تغییر و توسعه آن‌ها وجود ندارد.

هزینه‌های آشکارو پنهان طراحی ‌سایت فروشگاهی

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که باید هنگام راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار جدید از خودتان بپرسید این است که هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی، چقدر است؟ همانطور که قبل‌تر گفتیم فاکتورهای زیادی در طراحی سایت فروشگاهی بر هزینه کلی کسب‌و‌کار شما تاثیر دارند. این هزینه‌ها به طور کلی به دو دسته آشکار و پنهان تقسیم می‌شوند.

هزینه‌های طراحی وب‌ سایت فروشگاهی آشکار 

فاکتورهایی مثل هزینه دامنه، هاست، سئو و بهینه‌سازی که بالاتر درباره آن‌های صحبت کردیم در دسته‌بندی هزینه‌های آشکار طراحی سایت فروشگاهی قرار می‌گیرند.

طراحی فروشگاه اینترنتی

هزینه‌ های پنهان طراحی سایت فروشگاهی

هزینه ترجمه:

بعضی از سایت‌ها چند زبانه هستند و به مترجم نیاز دارند. البته از ابزارهای دیگری نیز می‌توانید برای ترجمه استفاده کنید اما به کیفیت مترجم نیستند. به هر حال چه خودتان برای ترجمه زمان بگذارید یا از سایت‌ها و دفترهای فعال در این زمینه کمک بگیرید بخشی از هزینه ترجمه سایت، هزینه پنهان محسوب می‌شود.

عکس‌های با کیفیت:

تصاویر در یک سایت فروشگاهی بسیار مهم هستند و نقش ویترین برای سایت شما را دارند و مشتریان را برای خرید محصول جذب می‌کنند. گوگل تصاویر سایت شما را بررسی و در صورت کپی بودن عکس، سایت شما را جریمه می‌کند. وجود تصاویر ضعیف بازدیدکننده را از سایت شما دور می‌کند بنابراین برای تصاویر سایت خود بودجه‌ای در نظر بگیرید تا فروشگاه آنلاین شما ارتقا پیدا کند.

هزینه تولید محتوا:

تولید محتوا تاثیر زیادی در رتبه‌بندی و بهینه‌سازی موتورهای جستجو دارد. نوشتن محتوا به صورت منظم توسط متخصصی که با تمام قواعد آشنا باشد موجب بهتر دیده شدن کسب‌و‌کار شما و جذابیت برای مخاطبان می‌شود. هزینه‌های این قسمت شامل اطلاعات محتوای ارزشمند و جذاب صفحات مثل صفحه درباره ما، بلاگ و.. است. البته محتوا می‌تواند متنی ، تصویری یا ویدئویی باشد.

انتشار رپورتاژ و خرید بک لینک:

یکی از راه‌های دیده شدن در نتایج گوگل، استفاده از بک‌لینک‌ها است. این لینک‌ها به صورت رپورتاژآگهی در سایت‌های بزرگ، لینک‌ ‌‌سازی زیاد، درج مقاله و.. انجام می‌شود. رپورتاژها بخشی از سئو سایت فروشگاهی هستند و در رتبه‌بندی سایت شما در نتایج گوگل تاثیر دارند. رپورتاژ‌ها در سایت‌های پر بازدید منتشر می‌شوند و کسب‌و‌کار شما را به افراد زیادی معرفی می‌کنند

هزینه تبلیغات:

هزینه تبلیغات براساس نوع تبلیغی که می‌خواهید متفاوت است مثلا Google Ads یک برنامه تبلیغات آنلاین است و با استفاده از این برنامه می‌توانید ترافیک سایت و بازدید‌کنندگان سایت فروشگاهی خود را افزایش دهید. برای این کار شما باید متناسب با بودجه خودتان انتخاب کنید که تبلیغ فروشگاه اینترنتی شما کجا نشان داده شود.

مبلغ تمدید هاست و دامنه و SSL:

همانطور که می‌دانید سایت شما به یک فضایی برای نگهداری نیاز دارد و برای داشتن این فضا باید هزینه‌ای را پرداخت کنید. هاست، دامنه و SSL شما بسته به اینکه شما به چه صورت (چند ماه یا سالیانه ) انتخاب کرده‌اید نیاز به تمدید دارند و شما باید نسبت به تمدید به‌موقع آن‌ها اقدام نمایید.

قیمت طراحی سایت در تمام شهرها یکسان نیست

مطمئنا اگر قصد راه‌اندازی سایت فروشگاهی را داشته باشید برای انتخاب شرکت طراحی به وب‌سایت‌های مختلفی سر می‌زنید متوجه شده‌اید که قیمت طراحی وب‌ سایت فروشگاهی در شهرهای مختلف متفاوت است. ممکن است این سوال ذهن شما را درگیر کرده باشد که چرا هزینه طراحی سایت در هر شهر متفاوت است؟ دلیلی این اختلاف قیمت چیست؟

باید بگوییم که که این اختلاف قیمت حتی در داخل یک شهر نیز وجود دارد، به عنوان مثال در شهر تهران هزینه ساخت سایت فروشگاهی در یک شرکت با شرکت دیگر متفاوت است مثلا  شرکتی که در بالای شهر قرار دارد هزینه‌های بیشتری نسبت به شرکت دیگری با موقعیت مکانی متفاوت دارد.

سئو و بهینه سازی سایت فروشگاهی

با نگاهی دقیق‌تر به این اختلاف قیمت‌ها به این نتیجه می‌رسیم که معمولا این قیمت در شهرهای بزرگ‌تر مثل تهران گران‌تر از سایر شهرهای ایران است. یکی از دلایل می‌تواند این باشد که معمولا برنامه‌نویس‌ها حرفه‌ای و با مهارت معمولا تمایل دارند که در شهرهای بزرگ فعالیت کنند و یک مجموعه با داشتن تعداد بیشتری از این برنامه‌نویسان مطمئنا پروژه‌های بیشتری را در زمان کم‌تر انجام می‌دهد که باعث تاثیر روی قیمت ساخت فروشگاه اینترنتی توسط آن شرکت می‌شود. به طور کلی هرچقدر یک مجموعه برنامه‌نویسان و طراحان قدرتمندی را داشته باشد سرعت طراحی سایت و اجرای پروژه‌ها کمتر است و این مورد می‌تواند روی قیمت طراحی سایت تاثیر بگذارد.

سئو و بهینه سازی سایت فروشگاهی

مدل‌ های مختلف فروشگاه‌ های اینترنتی

فروشگاه‌ های اینترنتی به صورت کلی، سایت‌هایی هستند که امکانات و خدمات متفاوتی برای خرید و فروش آنلاین ارائه می‌دهند. همانطور که می‌دانید نحوه کار همه‌ی فروشگاه‌ها با هم یکسان نیست و مدل فروشگاهی که انتخاب می‌کنید یکی از عوامل موثر در قیمت طراحی وب‌سایت فروشگاهی است. محصولات لیموبیت شامل طراحی سایت فروشگاهی C2C، B2C، Dropshipping، Marketplace، سایت فروشگاهی چند فروشگاهی (Multistore) است که هر کدام از این فروشگاه‌ها در سه پکیج لیموشیرین، لیموترش و اختصاصی ارائه شده است و هزینه‌های طراحی متفاوتی دارند.

 • سایت فروشگاهی C2C:

 • سایت فروشگاهی چند فروشگاهی (Multistore):

  یک بازار یا فروشگاه چند فروشنده بستر و مکانی برای فروشندگان شخص ثالث می باشد. در این مدل صاحب سایت می‌تواند تعداد مشخصی از از سایت‌های فروشگاهی حتی با ظاهر و دامنه‌های متفاوت را در یک پنل واحد و یکپارچه مدیریت کند. به عبارت دیگر این بازار ها بسیار بزرگ می باشند و از مغازه های مختلفی که توسط فروشنده های جداگانه اداره می شوند ، تشکیل شده ‌اند. به عنوان مثال یک مرکز خرید چند فروشنده را تصور کنید که متعلق به شما است و شامل مغازه‌های کوچک و بزرگی است که محصولات و خدمات مختلفی را به مردم ارائه می دهید. سایت فروشگاهی چند فروشگاهی دقیقا به همین صورت عمل می‌کند به این صورت که مسئولیت اداره هر فروشگاه با فروشندگان است و شما به عنوان مدیر مسئول نظارت بر فروشگاه‌ها هستید.

 • فروشگاه اینترنتی B2C

  همه ما حداقل تجربه یک بار خرید از فروشگاه‌های اینترنتی را داشته‌ایم، بیشتر سایت‌های فروشگاهی که می‌بینید و از آن‌ها خرید می‌کنید بر پایه B2C عمل می‌کنند. زمانی که شما از طریق اینترنت یک وسیله‌ای را سفارش می‌دهید در اصل از مدل B2C استفاده می‌کنید. بازاریابی کسب‌و‌کار B2C معنی ارتباط تجاری بین فروشنده و خریدار است و به تاکتیک‌هایی اشاره دارد که در آن یک شرکت محصولات و خدمات خود را برای افراد مختلف تبلیغ می‌کند. در این فروشگاه‌ها تنها یک فروشنده وجو دارد که محصولات را در سایت قرار می‌دهد و تمام مراحل از ورود کاربر تا فروش و دریافت کالا توسط مشتری بر عهده صاحب سایت فروشگاهی است و واسطه‌ای وجود ندارد. بنابراین به صورت ساده و خلاصه‌تر در سایت فروشگاهی B2C ، صاحب سایت مه همان فروشنده است، محصول خودش را به صورت مستقیم و بدون هیچ واسطه‌ای به مصرف‌کننده می‌رساند. اصطلاح B2C برای هر تجارتی که در آن مصرف کننده مستقیماً کالا یا خدمات دریافت می کند مانند رستوران‌ها و مطب‌های پزشک و..کاربرد دارد ولی بیشتر به مشاغل تجارت الکترونیکی اشاره دارد که از پلتفرم‌های اینترنتی برای ارتباط محصولات خود با مصرف کنندگان استفاده می‌کنند. وقتی صحبت از طراحی سایت فروشگاهی B2C و B2B می شود، تفاوت‌های زیادی وجود دارد. مهم‌ترین تفاوت‌هایی که دارند شامل فرآیند خرید و فروش، تصمیم‌گیرندگان و هزینه خرید است. دیجی‌کالا در ایران و آمازون در سطح بین‌المللی نمونه‌های موفق سایت‌های ‌B2C هستند.

 • سایت فروشگاهی Dropshipping:

  سایت فروشگاهی Dropshipping مدلی از کسب‌و‌کار آنلاین است. در حقیقت طراحی سایت فروشگاهی Drop shipping ایجاد یک پل برای خرید و فروش دسته اول است. در فرایند دراپ شیپینگ سه بخش درگیر هستند: مشتری، صاحب فروشگاه و تامین کننده. صاحب وب‌سایت لیست محصولات را از تولیدکنندگان می‌گیرد و با ایجاد یک پروفایل برای آن‌ها محصولات را در وب‌سایت خود وارد و به فروشنده آن مرتبط می‌کند. به طور خلاصه‌تر در این روش فروشنده، کالا را از انبار خودش به فروش نمی‌رساند، بلکه کالا را از یک فروشگاه یا شخص دیگر خریداری می‌کند و به دست مشتری می‌رساند. البته این نکته را در نظر بگیرید که از نظر امکانات نرم‌افزاری Drop Shipping و طراحی سایت فروشگاهی Marketplace شبیه به یکدیگر هستند، اما تعریف مدل آن‌ها و نحوه استفاده از امکانات نرم‌افزاری در آن‌ها متفاوت است. بنابراین اینکه کدام مدل طراحی سایت فروشگاهی را انتخاب کنید روی قیمت طراحی وب سایت فروشگاهی تاثیرگذار است.

 • سایت فروشگاهی Marketplace

  مارکت پلیس‌ها، فروشگاه های اینترنتی هستند که چندین فروشندگان می‌توانند در آن محصولات و خدمات خود را بفروشند، به این صورت که در ابتدا محصولات و کالاهای خودشان را به مدیر سایت معرفی ‌می‌کنند و بعد از گرفتن تاییدیه، در سایت به فروش می‌رسانند. در واقع این وب‌سایت مثل یک بازار یا پاساژ ولی در بستر اینترنت عمل می‌کند. یکی از دلایل محبوبیت فروشگاه‌های Maretplace تنوع بیشتر محصولات برای مشتریان است و به عنوان مکانی برای خرید و فروش هر چزی که به دنبال آن هستند شناخته می‌شود. بزرگترین مزیت طراحی سایت فروشگاهی Marketplace و دلایلی که بسیاری از مشاغل آن را انتخاب می‌کنند این است که:

  -این فروشگاه یک منبع درآمد اضافی است.

  -باعث ایجاد اعتماد بین برند شما و مشتریان می‌شود.

  -هزینه طراحی سایت فروشگاهی را کاهش می دهد.

  -یک راه عالی برای مقایسه قیمت‌ها توسط مشتری است.

  -کسب‌و‌کارها باید هزینه یا درصدی از فروش را به پلتفرم Marketplace بپردازند.

  -این فروشگاه‌های اینترنتی به شرکت‌ها اجازه می‌‌دهند تا تجارت خودشان را بین المللی کنند.

 • انواع مختلف Marketplaceچیست؟

  تجارت الکترونیک: معاملاتی که به صورت آنلاین انجام می‌شود.

  M-Commerce: خدماتی که بر روی یک دستگاه تلفن همراه انجام می‌شود.

  (P2P) Peer-To-Peer: در ای مدل افراد می‌توانند کالا و خدمت خود را به صورت مستقیم به مشتری بفروشند.

  Business-To-Consumer (B2C): با استفاده از طراحی سایت فروشگاهی B2Cشما می‌توانید عمل خرید و فروش را فقط با مصرف‌کننده انجام دهید.

  Business-To-Business (B2B): پلتفرمی است که بین کسب‌و‌کار‌ها به تجارت و خرید و فروش می‌پردازد.

  Consumer-to-Consumer (C2C): پلتفرمی که خرید و فروش را بین مصرف کنندگان با سایر مصرف کنندگان انجام می دهد.

هزینه طراحی یک سایت فروشگاهی
ساخت یک سایت فروشگاهی
طراحی سایت فروشگاهی ارزان

طراحی سایت فروشگاهی ارزان

زمان راه‌اندازی یک سایت فروشگاهی،هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی برای بسیاری از شرکت‌ها مهم است. بنابراین ممکن است عنوان طراحی سایت فروشگاهی ارزان برای شما وسوسه انگیز باشد. در واقع طراحی سایت ارزان با استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوای رایگان مثل وردپرس و جوملا و .. انجام می‌شود و بیشتر مناسب کسب‌و‌کارهای کوچکی است که تصمیم دارند با پرداخت هزینه کمتر فروشگاه خودشان را راه‌اندازی کنند. طراحی سایت ارزان به عوامل مختلفی مانند استفاده از قالب‌های آماده، میزان تجربه طراحان سایت، زمان تحویل پروژه و.. بستگی دارد پس لازم است قبل از انتخاب این روش حتما مزایا و معایب آن را در نظر بگیرید.

اگر شما کسب‌و‌کار کوچکی دارید،‌ طراحی سایت فروشگاهی ارزان می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب شما است. البته در نظر داشته باشید که یکی از مواردی که باعث افزایش یا کاهش هزینه ساخت سایت فروشگاهی می‌شود، درخواست‌هایی است که مشتریان برای طراحی سایت از شرکت طراح سایت دارند، مثلا ممکن است افراد امکانات زیادی برای سایت خود نخواهند در اینصورت باید هزینه کمتری پرداخت کنند و برعکس.

گول سایت‌های ارزان را نخورید

ممکن است خیلی از شرکت‌هایی که به دنبال جذب مشتری هستند از عبارت «طراحی سایت ارزان» استفاده کنند، با این روش شما هزینه‌ی ساخت سایت فروشگاهی کمتری پرداخت می‌کنید ولی طراحی سایت شما شامل هزینه‌های پنهان نیز می‌شود که ممکن است در ابتدا به شما گفته نشود، هزینه‌های پنهان شامل مواردی است که بالاتر به آن‌ها پرداختیم.

تفاوت طراحی سایت ارزان و طراحی سایت حرفه‌ای

تفاوت اصلی این دو نوع سایت در اختصاصی بودن آن‌هاست. طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی و حرفه‌ای از آنجایی که از ابتدا به صورت اختصاصی کدنویسی می‌شوند و سایتی که تحویل می‌گیرید، طراحی منحصربفردی دارد و به ایده و سلیقه شما بسیار نزدیک است نسبت به سایت‌های آماده و ارزان که اغلب از قالب‌های آماده برای طراحی استفاده می‌شود و ممکن است شما سایت‌هایی مشابه طراحی سایت خودتان را در اینترنت زیاد ببینید، هزینه‌ی بیشتری برای شما دارد .

مزایای طراحی سایت به روش داینامیک

مزایای طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی:

 • امنیت و سرعت بالایی دارد.
 • سایت براساس نیاز کسب‌و‌کار و برند تجاری شما ساخته می‌شود.
 • دارای ویژگی‌های خاص و حرفه‌ای است.
 • دارای ویژگی‌های خاص و حرفه‌ای است.
 • تمامی کد‌ها و طراحی سایت براساس بهینه‌سازی موتور جستجو است.
معایب طراحی سایت به روش داینامیک

معایب طراحی سایت فروشگاهی گران قیمت:

 • هزینه ساخت فروشگاه اینترنتی بالایی دارد.
 • زمان ساخت طراحی سایت بیشتر است.
 • هزینه بالایی نسبت به سایت‌های استاتیک دارند.
مزایای طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی

مزایا طراحی سایت فروشگاهی ارزان:

 • زمان طراحی کمتری دارند.
 • برای کسب‌و‌‌کار‌های کوچک و نوپا مناسب است.
 • هزینه ساخت سایت فروشگاهی پایینی دارد.
معایب طراحی سایت فروشگاهی ارزان:

معایب طراحی سایت فروشگاهی ارزان:

 • مشکلات بهینه‌سازی سایت و سئو
 • ظاهر گرافیکی ضعیف
 • برای کسب‌و‌کارهای بزرگ مناسب نیست.
 • قابلیت و امکانات سایت محدود است.
 • امنیت پایین

سوالات پرتکرار شما را پاسخ داد‌ه ایم🙂

alt : govahi.pdf
فیلترها
Sort
display