طراحی سایت فروشگاهی چند فروشنده

طراحی سایت Marketplace

سایت فروشگاهی مدل مارکت پلیس

فروشگاه اینترنتی Marketplace یا چند فروشنده چیست؟

سئو و بهینه سازی سایت فروشگاهی

وبسایت مارکت پلیس به بستری گفته می‌شود که امکان خرید کاربر از چند فروشنده متفاوت را فراهم می‌کند. Marketplace به معنی یک پاساژ اینترنتی است. مکانی که در آن هر تامین کننده نام خود را دارد ولی همگی در یک پاساژ با یک نام مشترک فعالیت می‌کنند. از جمله امکانات یک سایت مارکت‌پلیس علاوه بر امکانات مرسوم یک فروشگاه‌ اینترنتی، قابلیت‌های ویژه‌ دیگری است. این امکانات با ثبت نام آنلاین از فروشندگان کالا شروع می‌شود، ادمین پس از تایید عضویت، پنلی در اختیار آن‌ها قرار داده که می‌توانند کالای خود را برای فروش در سایت قرار دهند. پس از تایید محصولات توسط ادمین مانند سایر فروشندگان کالا روی سایت قرار می‌گیرد و پس از به فروش رفتن کمیسیون مورد نظر به مالک سایت تعلق می‌گیرد. همه فروشندگان کالا از پنل خودشان می‌توانند قیمت و موجودی‌ها را مدیریت کنند.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی Marketplace نیاز به تجربه و ارتباطات وسیع با بازار هدف دارد. قبل از شروع حتما از تجربه کارشناسان خبره ما برای راه اندازی مارکت‌پلیس استفاده کنید. طراحی سایت چند فروشنده اولین قدم برای یک کسب‌و‌کار پلتفرمی است، پس درنگ نکنید و از داستان‌های موفقیت و شکست بقیه الگو بگیرید.

امکانات سایت فروشگاهی Marketplace

سایت marketplace با طراحی responsive
 • امکانات عمومی سایت‌های فروشگاهی لیموبیت

  تمامی فروشگاه‌های اینترنتی طراحی شده در لیموبیت شامل قابلیت های فروشگاهی عمومی و یکسان هستند. امکانات عمومی پلتفرم لیموبیت شامل تمامی مواردی است که یک سایت فروشگاهی صرف نظر از مدل کسب‌وکار، به آن نیاز دارد. برای مشاهده لیست امکانات طراحی سایت فروشگاهی کلیک کنید.

 • ثبت نام آنلاین فروشندگان

 • قابلیت ایجاد صفحه اختصاصی برای هر فروشنده

 • سطوح دسترسی متفاوت به فروشندگان

 • مجوز ارتباط مشتریان با فروشندگان

 • قابلیت نمایش نام فروشنده در صفحه هر محصول

 • تعیین حداکثر تعداد محصولات برای هر فروشنده

دیجی کالا، یدکی‌لند و تکنولایف سه نمونه موفق سایت فروشگاهی Marketplace در ایران هستند و با استفاده از همین الگوها توانسته‌اند در ایران مطرح شوند.

زنجیره کسب و کار خود را با اپلیکیشن فروشگاهی Marketplace لیموبیت کامل کنید.

مزیت و عیب یک سایت چند فروشنده یا Marketplace

برندسازی در Marketplace

ابتدا از عیب‌های یک سایت چند فروشنده می‌گوییم!

سایت‌های Marketplace معمولا Operation Heavy هستند. یعنی بخش عملیات آن‌ها بسیار سنگین است. در نظر بگیرید یک وب‌سایت مارکت پلیس طراحی شده و اکنون به فروش خوبی رسیده است. مدیریت موجودی، ارسال کالا توسط تامین کنندگان تا انبار شما، مدیریت مرجوعی‌ها و ضمانت‌های بازگشت وجه و.. اگر درست مدیریت نشود کار را تبدیل به یک باتلاق تمام عیار می‌کند. فقط بخش Operation یک سایت Marketplace خود به اندازه ده‌ها فروشگاهی اینترنتی B2C یا تک فروشنده پردازش نیاز دارد. اما در کنار همه این سختی یک مزیت بزرگ هم دارد.

مزیت اصلی یک سایت چند فروشنده نسبت به سایت‌های فروشگاهی معمولی قدرت شما در «صدای برند» است. هر چه محصولات بیشتری را در سایت آماده ارسال و فروش داشته باشید، مخاطبین بیشتری برای خرید به شما مراجعه می‌کنند. دیجی‌کالا را در نظر بگیرید، بارها پیش آمده برای خرید یک قطعه به خصوص به دیجی‌کالا رفته باشید اما با یک سبد خرید با چند محصول دیگر سایت را ترک کرده‌اید. این قدرت تعداد بالای محصولات است که به شما در بزرگتر شدن سایت Marketplace کمک می‌کند.

طراحی سایت چند فروشنده

برای فروش محصول فیزیکی و مجازی

فروش اینترنتی در سایت چند فروشنده

سایت‌های Marketplace انواع مختلفی دارند. برخی از مدل‌های معروف مارکت پلیس مدل فروش محصول فیزیکی، فروش کالای الکترونیکی مثل PDF و فایل است. در مدل‌های دیگری مثل Service Marketplace‌ یا Rental Marketplace نیز با پلتفرم طراحی فروشگاه اینترنتی لیموبیت قابل اجرا هستند اما نیازمند Customize در بخش‌های مختلفی است که مناسب آن شود و برای آن‌ها پکیج آماده وجود ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راه‌اندازی یک مارکت پلیس و آشنایی بیشتر با ریزه‌کاری‌های یک سایت چند فروشنده مقاله نکات مهم در طراحی سایت چند فروشنده مقاله آن را در بلاگ لیموبیت مطالعه کنید.

مدیریت پورسانت و پرداختی‌ها

مدیریت کمیسیون و پورسانت

پروژه‌های طراحی سایت چند فروشنده در لیموبیت معمولا پروژه‌هایی است که سناریو آن‌ها به صورت خاص مورد بررسی قرار می‌گیرد. برای مثال مدیریت پورسانت در یک Marketplace بسته دسته محصولی که به فروش رسیده و گزارشاتی که فروشنده ارائه می‌شود متفاوت است که هر کدام از این گزارش‌ها نیازمند اختصاصی‌سازی برای هر وب‌سایت مارکت پلیس است.سایت می‌تواند یک درصد مشخص به عنوان کمیسیون را از فروشندگانی که کالایشان در سایت شما فروخته می‌شود، دریافت کند. پورسانت محصولات در سایت چند فروشندگی متغیر و متناسب با کالا دریافت می‌شود. ممکن است روی برخی محصولات ۲ درصد و برخی دیگر ۱۰ درصد پورسانت دریافت شود.

سایت چند فروشنده یعنی

ایجاد رقابت و افزایش کیفیت

ایجاد رقابت بین فروشندگان مارکت پلیس

یکی دیگر از مزیت‌های یک Marketplace ایجاد رقابت است. حتما شنیده‌اید اخیرا فروشندگان کالا ربات‌هایی را استفاده می‌کنند روی دیجی‌کالا قیمت محصولات را به ۱۰۰ تومان پایین‌تر از پایین‌ترین قیمت موجود در سایت تغییر می‌دهند، تا برنده به اصطلاح «بای باکس» شوند. این یعنی فروشندگان کالا برای افزایش فروش همیشه سعی می‌کنند قیمت‌های خود را به روز نگه‌ دارند و حتی در رقابت قیمتی هم کسی که قیمت پایین‌تری داشته باشد و مثلا شرایط تحویل سریع‌تری را در نظر بگیرد مصلما اقبال بیشتری پیدا خواهد کرد. در یک بازار رقابتی همیشه کیفیت رو به افزایش است. پس فروشندگان با کارایی بهتر موفقیت بیشتری در فروش محصولاتشان در سایت شما خواهند داشت.

قیمت طراحی سایت فروشگاهی Marketplace

در جدول زیر هزینه طراحی سایت فروشگاهی هر پکیج طراحی فروشگاه اینترنتی چند فروشنده آورده شده است. همچنین می توانید جزئیات امکانات عمومی فروشگاه را از صفحه امکانات طراحی فروشگاه اینترنتی مطالعه کنید. با سفارش هر یک از پکیج‌های طراحی سایت فروشگاهی Marketplace می‌توانید آنها را در آینده به پکیج بالاتر ارتقا دهید. خدمات سئو و دیجیتال مارکتینگ، تولید محتوا، عکاسی محصول یا درخواست ماژول اختصاصی به صورت جداگانه هم به روی هر یک از پکیج‌ها ارائه می‌شود.

پکیج لیمو شیرین

۱۳۰ میلیون

 • تحویل ۳۰ روز کاری
 • شش ماه پشتیبانی رایگان
 • تمام امکانات ذکر شده در جدول زیر

پکیج لیمو ترش

۱۸۰ میلیون

 • تحویل ۴۰ روز کاری
 • یک سال پشتیبانی رایگان
 • تمامی امکانات ذکر شده در جدول زیر

پکیج اختصاصی

تماس برای

 • زمان تحویل بسته به امکانات انتخاب شده
 • یکسال پشتیبانی رایگان
 • اختصاصی‌سازی امکانات مورد نظر شما

امکانات پکیج‌های طراحی سایت فروشگاهی Marketplace

دو پکیج با امکانات کامل برای طراحی سایت چند فروشنده در نظر گرفته شده است، بخشی از قابلیت‌ها بین همه پکیج‌ها به صورت مشترک است که لیست کامل آن‌ها را می‌توانید در صفحه «ویژگی‌های عمومی» مشاهده کنید. همچنین ماژول‌های اضافی به عنوان Plugins قابلیت نصب به روی پکیج شما را دارند. پکیج‌های اختصاصی برای مواقعی است که درخواست شما نیازمند برنامه‌نویسی اختصاصی است.

امکانات پکیج لیمو شیرین پکیج لیمو ترش پکیج اختصاصی
ویژگی‌‌های عمومی
قالب اختصاصی لیموبیت
پیامک اطلاع‌رسانی خریدران
پیشنهاد شگفت‌انگیز
پرسش‌ پاسخ محصولات
تعریف معیارهای دلخواه برای نظرات محصول
دریافت اینماد توسط لیموبیت
دریافت مجوز اتحادیه کسب و کارهای مجازی
دریافت درگاه‌های بانکی
بارگزاری کامل اطلاعات اولیه فروشگاه
ارائه پیش‌نویس‌های قوانین و مقررات
چت آنلاین
فضای میزبانی (هاست) هاست ۵ گیگ هاست نامحدود سرور مجازی اختصاصی
پشتیبانی شش ماه رایگان یک سال رایگان یک سال رایگان
ویژگی‌های اختصاصی
SEO‌ اختصاصی
سیستم تیکتینگ
اتصال به ترب
اتصال به ایمالز
درگاه اقساط اسنپ پی
واترمارک تصاویر محصول
تعیین زمان تحویل کالا
پشتیبانی از چند زبانه
پشتیبانی از درگاه‌های خارجی
کیف پول
طراحی لوگو
طراحی UX اختصاصی روی Adobe XD
برنامه نویسی اختصاصی
قیمت ۱۳۰ میلیون تومان ۱۸۰ میلیون تومان تماس برای قیمت

برای مشاهده خلاصه‌ای از فعالیت‌های لیموبیت و مشاهده رزومه شرکت می‌توانید کاتالوگ را مشاهده کنید.

ماژول‌ های اختصاصی

آیا به دنبال امکانات بیشتری برای سایت فروشگاهی خود هستید؟ نگران نباشید، با توجه به توسعه سایت فروشگاهی لیموبیت و بومی بودن Source Code ما امکان طراحی ماژول‌های اختصاصی بیشتری را نیز داریم.

اپلیکیشن فروشگاهی موبایل

در کنار طراحی سایت فروشگاهی Marketplace لیموبیت قابلیت ارائه اپلکیشن موبایل را به صورت PWA و Native دارد. شما می‌توانید از اپلیکیشن حرفه‌ای لیموبیت برای تکمیل زنجیره کسب‌و‌کار آنلاین خود و ایجاد یک کانال به هم پیوسته استفاده کنید.

جلسه تحلیل بازار

تخصص ما طراحی هر مدلی از سایت فروشگاهی است ، و ما در حوزه Ecommerce مدعی منحصر به فرد بودن هستیم. حتما برای شما هم جذاب خواهد بود با یک تیم حرفه‌ای درباره ابعاد مختلف کارتان مشورت کنید. جلسه تحلیل بازار در لیموبیت نقاط تاریک کسب و کارتان را برایتان روشن می‌کند.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

رمز موفقیت در بازار آنلاین محتوا است و محتوای تولید شده باید از کانال‌های دیجیتال مارکتینگ به مخاطب ارائه شود. لیموبیت برنامه کاملا مشخصی برای هدایت مشتریان در حوزه بازاریابی دیجیتال دارد که البته این برنامه به صورت اختصاصی در حوزه Ecommerce تدوین شده است. با این برنامه رقیب اصلی شما دیجی کالا خواهد بود!

سوالات متداول طراحی سایت فروشگاهی Marketplace

 • تفاوت سایت فروشگاهی Marketplace با یک فروشگاه عادی چیست؟

 • پلتفرم سایت فروشگاهی Marketplace لیموبیت با چه زبانی نوشته شده؟

 • پشتیبانی از فروشگاه اینترنتی پس از اتمام طراحی چه شرایطی دارد؟

 • شیوه محاسبه مالیات در سایت‌های مارکت پلیس Marketplace به چه صورتی است؟

 • یک طرح خاص و بیزنس پلن خاص برای سایت فروشگاهی خود در نظر دارم، آیا لیموبیت امکان اجرای آن را دارد؟

 • شرایط پرداخت طراحی فروشگاه اینترنتی در لیموبیت چگونه است؟

 • آیا سورس کد پروژه طراحی فروشگاه اینترنتی قابل ارائه است؟

 • شرایط توسعه و اختصاصی‌سازی و نیاز‌های جدید به چه صورتی است؟